INTELYO - pełna integracja

Instalując system inteligentnego budynku uzyskują Państwo najwyższą funkcjonalność dzięki automatyzacji zachodzących procesów oraz dodatkowym funkcjom, które w tradycyjnej instalacji elektrycznej nie byłyby osiągalne. Praca urządzeń elektrycznych może być uzależniona od pogody, pory dnia, obecności użytkowników czy zadanych nastawień.
System pozwala integrować ze sobą wiele elementów i uzależnić od siebie ich reakcje. Należy pamiętać, że inteligentny budynek stwarza praktycznie nieograniczone możliwości.

Dzięki bardzo szerokiej ofercie jesteśmy w stanie sprostać największym wymaganiom i dobrać rozwiązanie pasujące do Państwa wymagań. Nasi inżynierowie pomogą przy doborze systemu i jego funkcjonalności.

Ideą zastosowania inteligentnych systemów sterowania jest integracja oraz zapewnienie pełnej automatyzacji procesów zachodzących w budynku. Dzięki ich wykorzystaniu użytkownik zyskuje możliwość:

  • efektywniejszego gospodarowania zasobami budynku,
  • podwyższenia poziomu bezpieczeństwa,
  • zwiększenia komfortu pracy / życia,
  • minimalizacji zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Niezwykła elastyczność i zaawansowana technologia sprawia, że inteligentne systemy sterowania doskonale sprawdzają się w praktyce i znajdują zastosowanie w budynkach wszelkiego typu.
Wyposażenie mieszkania, domu czy biurowca w inteligentne rozwiązania systemowe daje praktycznie nieograniczone możliwości, a ich modyfikowanie i rozbudowa zależy tylko od wyobraźni oraz bieżących potrzeb użytkowników.

INTELYO jest systemem przeznaczonym do zintegrowanego i kompleksowego zarządzania automatyką budynkową. Z powodzeniem sprawdza się zarówno w mieszkaniach czy apartamentach, jak i w domach oraz budynkach biurowych.

Automatyzacja i monitorowanie procesów zachodzących w inteligentnym budynku może dotyczyć praktycznie wszystkich zainstalowanych systemów i umożliwia między innymi:

sterowanie oświetleniem, sterownie żaluzjami, roletami i markizami, sterowanie ogrzewaniem, sterownie klimatyzacją, sterowanie gniazdkami z napięciem 230V, sterowanie pompami, sterownie bramami, tworzenie funkcji centralnych, komunikaty głosowe, funkcje czasowe, tworzenie wizualizacji, zdalne sterowanie, symulację obecności, funkcje logiczne, rejestrację zdarzeń.

Inteligentne instalacje automatyki

Inteligentny dom

Funkcjonalność

System INTELYO dzięki szerokiemu zakresowi obsługiwanych protokołów (np. ADS, BACnet, DALI, DMX, EIB/KNX, EnOcean, IR, RS232, RS485), oraz elastycznemu oprogramowaniu pozwala na jednoczesną obsługę nieograniczonej liczby urządzeń i swobodną rozbudowę systemu w przyszłości.
INTELYO integruje wszystkie systemy stosowane w nowoczesnych budynkach: oświetlenie, klimatyzację, ogrzewanie, wentylację, żaluzje i rolety, a także multimedia.
Ponadto zastosowanie technologii Ethernet TCP/IP pozwala na podłączenie do systemu czytników linii papilarnych, kamer IP, systemów audio-wideo, czujników ruchu, detektorów gazu i dymu lub stacji pogodowych.

Prostota użytkowania

Dostęp do wszystkich funkcji systemu możliwy jest za pośrednictwem kolorowego, ciekłokrystalicznego panelu dotykowego lub bezprzewodowych urządzeń typu smartfon lub tablet.

Układ menu ekranowego oraz wyświetlane opcje mogą być dowolnie konfigurowane.
Sterowanie wybranymi funkcjami systemu możliwe jest także za pośrednictwem telefonu komórkowego GSM oraz zdalnie przez Internet.

Gwarancja bezpieczeństwa

Dzięki pełnej integracji systemu INTELYO z zamontowanymi systemami alarmowymi, czujnikami ruchu, detektorami gazu i dymu oraz kamerami IP znacznie wzrasta poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Elastyczność i wygoda

Niewątpliwą zaletą systemu INTELYO jest możliwość czasowego programowania zdarzeń i ustawiania harmonogramów zadań wykonywanych przy o określonych, z góry ustalonych porach.
Ponadto system może wywoływać funkcje czasowe w postaci zaaranżowanych scen z udziałem obsługiwanych mediów, inicjowanych przez określone zdarzenia, np.:

  • otwarcie drzwi skanerem linii papilarnych przez konkretnego użytkownika może powodować włączenie oświetlenia w określonych strefach oraz uruchomienie systemu audio na ulubionej stacji radiowej z wybraną, uprzednio zaprogramowaną siłą głosu.
  • uzbrojenie alarmu na panelu dotykowym może wywoływać automatyczne zamknięcie wody i gazu, przejście wszystkich systemów w tryb oszczędny oraz symulację obecności przez włączenie na minimalnym poziomie oświetlenia w niektórych pomieszczeniach.

Definiowane i programowane zadania ogranicza jedynie wyobraźnia użytkowników systemu INTELYO.

Panele dotykowe / komputery

Najbardziej zaawansowanym i dającym największe możliwości w zakresie zawiadywania urządzeniami podłączonymi do systemu INTELYO jest PANEL DOTYKOWY. Panele są to komputery PC ze zintegrowanym monitorem dotykowym. Wygląd panela, jego wielkość i materiał, z jakiego jest wykonany dopasowywane są do wystroju wnętrza oraz upodobań użytkownika. Na panelu oprócz systemu operacyjnego (Linux lub Windows) zainstalowana jest aplikacja wizualizacyjna systemu INTELYO. Panele wbudowane połączone są z centralnym sterownikiem poprzez sieć ethernet. Przy jego pomocy można dopasowywać funkcje systemu do swoich upodobań. Układ menu na panelu i wyświetlane na nim opcje można dowolnie konfigurować, dzięki temu panel może wyświetlać zarówno obraz z kamer, temperaturę panującą na zewnątrz, a także sygnalizować stan oświetlenia lub żaluzji przy pomocy wizualizacji. Panel dotykowy nie jest niezbędnym elementem systemu INTELYO, ponieważ sterowanie funkcjami możliwe jest także za pomocą tradycyjnych przycisków. Jednak wizualizacja funkcji systemu na panelu zapewnia komfort i prostotę użytkowania. Panele dotykowe, ich wielkość, kolor czy sposób montażu, dobieramy kierując się konkretnymi potrzebami Klienta.

Android

Do sterowania systemem INTELYO poprzez urządzenia z systemem Android przeznaczona jest specjalnie zaprojektowana aplikacja o nazwie x.touch. Aplikacja ta umożliwia pełną wizualizacje parametrów systemu.

x.touch 7 został zaprojektowany do sterowania i monitoringu wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku. Dostępny z każdego pomieszczenia zintegrowany system powiadamiania, może być zaprogramowany do informowania o interesujących zdarzeniach i alarmach. Na panelu można włączyć ulubiony utwór z muzycznej biblioteki, regulować głośność, czy też odczytać nazwę granej właśnie piosenki.
Dzięki funkcji wideodomofonu, można z panelu przywitać i otworzyć drzwi swoim gościom.

Oprogramowanie x.touch jest darmowe – dostępne w Google Play.

x.vision

Nadaj wizualizacji własny wygląd – dodaj swoje logo, bądź logo Twojej firmy.
Jako, że system bazuje na technologii internetowej może być indywidualnie modyfikowany - praktycznie wszystko jest możliwe.

W wizualizacji można przedstawić plan piętra lub obrazy poszczególnych pokoi, włączając w to rzeczywiste rozmieszczenie ich wyposażenia, lub też przebieg procesów technologicznych jak  np. operację przepompowywania w ogrzewaniu solarnym.
Dzięki temu masz wirtualne przedstawienie procesów, które właśnie się odbywają.

iPhone

Do sterowania systemem INTELYO poprzez urządzenia firmy Apple typu iPhone, iPod i iPad przeznaczona jest specjalnie zaprojektowana aplikacja o nazwie Intelyo. Aplikacja ta umożliwia pełną wizualizacje parametrów systemu.

Oprogramowanie Intelyo jest darmowe – dostępne w App Store.

App Store

iPad

Do sterowania systemem INTELYO poprzez urządzenia firmy Apple typu iPad przeznaczona jest specjalnie zaprojektowana aplikacja o nazwie IntelyoXL. Aplikacja ta umożliwia pełną wizualizacje parametrów systemu. Przejrzysta obsługa, dzięki wyświetlaniu możliwie największej liczby urządzeń wykonawczych, reprezentowanych graficznie w postaci ikon.

Oprogramowanie IntelyoXL jest darmowe – dostępne w App Store.

App Store